Kurucu - Genel Müdür

Evli ve bir kız babası olan Mustafa Burakhan KOCABAŞ 1989 Mersin doğumludur. İlk ve orta öğretimini İleri İlköğretim okulunda liseyi ise Yahya Günsur And. Bil. Teknik Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimi ise Düzce Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır.

Uzun yıllar çeşitli özel okullarda bilgisayar öğretmenliği, maker öğretmenlik, robotik öğretmenliği, stem ve maker danışmanlığı, eğitim teknolojileri uzmanlığı ve IT yöneticiliği yapmıştır. Gerek üniversite gerekse öğretmenlik alanında görev yaparken kendini geliştirmek için fırsatları hep değerlendirmiştir. Okullarda öğretmen eğitimleri, sunumlar, seminerler ve konferanslar vermiştir. 

Robot yarışmaları için takımlar kurmakta ve çalıştırmaktadır. Katıldığı pek çok robot yarışmasında da başarılar ve dereceler elde etmiştir. Robot takımları çalıştırmakla birlikte robot yarışma organizasyonlarında görev alıp hakemlik yapmaktadır. 

Eğitimde üretme kültürü üzerine yoğunlaşarak maker hareketini ülkesine kazandırmayı hedeflemiş ve bunun için pek çok proje yürütmüştür. Ayrıca Flip Learning alanında çalışmalar yaparak uzaktan eğitim sürecine katkı sağlamayı hedeflemiştir. Hayallerinin peşinden koşan Kocabaş Robodemy firmasını kurarak öğretmenlerin eğitimlerinde teknoloji aktif olarak kullanmasını hedeflemiştir. Ayrıca üreten bir nesil yetiştirmekten de asla vaz geçmemiş ve öğrencilere bu alanda da danışmanlık ve eğitimler vermeye Robodemy çatısı altında devam etmektedir.